Testujemy Real Heroes Firefighter

Ponad 10 lat temu na konsoli Nintendo Wii zadebiutowało Real Heroes: Firefighter – pierwszoosobowa gra akcji, w której wcielamy się w strażaka. Później był jeszcze debiut na PC-tach, by ostatecznie pojawić się także na najnowszym handheldzie Japończyków. Autorzy zdawali sobie sprawę, że leciwy port może nie być aż tak atrakcyjny. Stąd decyzja o tymczasowej obniżce ceny o 2/3 wartości przy zamówieniach przedpremierowych i tuż po wydaniu. W takich okolicznościach niemal każdy może przekonać się o jakości opisywanej produkcji. Czy warto było wskrzeszać markę? To zależy, choć patrząc na oceny od początku był to tytuł co najwyżej średni. Na Nintendo Switch Lite nie otrzymujemy tak naprawdę nic nowego.

real heroes firefighter

W Real Heroes: Firefighter zdecydowano się na użycie cel-shadingu. Dzięki temu oprawa nie zestarzała się aż tak bardzo, ale brak jej współczesnych efektów graficznych. Paleta barw jest strasznie wyprana, oświetlenie praktycznie nie istnieje, ale da się na to wszystko patrzeć bez większego grymasu na twarzy. W parze z niewspółczesną oprawą wizualną idzie taka sobie jakość dźwięku. Tyle dobrego, że możemy ustawić osobno głośność efektów i dialogów. Szczególnie grając z wykorzystaniem wbudowanego w konsolę głośnika nasze uszy za tą opcję podziękują. Warto dodać, że wszystko śmiga bardzo płynnie.

real heroes firefighter

Opisywana produkcja potrafi sprawić odrobinę przyjemności. Rozgrywka opiera się na korzystaniu z pokaźnej ilości narzędzi strażackich, a stawiane przed nami cele starają się być zróżnicowane. Sprawy nie utrudnia sterowanie, które nie przeszkadza w zabawie. Do proponowanego przez deweloperów schematu dość łatwo się przyzwyczaić i chyba ciężko byłoby o lepszy projekt.

Real Heroes: Firefighter – podsumowanie

Real Heroes: Firefighter należy traktować jako ciekawostkę, bo i cena na taką metkę wskazuje. Tytuł zapewnia odrobinę niecodziennej rozgrywki i pozwala spojrzeć z innej perspektywy na temat gier z widokiem z pierwszej osoby. Warto dodać, że nie jest on dostępny w rodzimym języku, co chyba nikogo nie powinno dziwić.

Zrzuty ekranu: switchlite.pl