Przegląd gier z Nintendo 64 (Nintendo Switch Online Expansion Pack)

nintendo 64 expansion pack

Od 25 października 2021 r. dostępna jest droższa wersja abonamentu Nintendo Switch Online (+ Expansion Pack). W jej ramach otrzymujemy możliwość sprawdzenia pokaźnej ilości klasyków prosto z Nintendo 64. Pierwotna lista była sukcesywnie poszerzana o kolejne tytuły i obecnie znajdziemy na niej aż 25 pozycji z różnych gatunków.

Pilotwings 64 (1996) – najstarsza pozycja w Nintendo Switch Online + Expansion Pack

Tytuł startowy Nintendo 64, który nadal potrafi wciągnąć. Polatać tu można na kilka sposobów i każdy z nich broni się niezłym sterowaniem, co ogólnie nie jest łatwe do osiągnięcia w jakiejkolwiek grze rozgrywającej się w powietrzu. Cieszy też całkiem ładny teren podziwiany z góry, oczywiście jak na ówczesne możliwości sprzętu. Razi chyba tylko mocno cukierkowy projekt bohaterów, który kontrastuje z ogólną stylistyką. W każdym razie dobrych propozycji z gatunku ze świecą szukać na Nintendo Switch, więc zdecydowanie warto sprawdzić.

pilotwings 64

Super Mario 64 (1996)

Podobnie jak Pilotwings 64 najstarsza produkcja w zestawieniu, choć wyraźnie mniej atrakcyjna, bo jest też częścią niedawnego pakietu Super Mario 3D All Stars. Wąsaty hydraulik, mimo tylu lat na karku, wciąż daje radę, choć jego przedpotopowy występ będzie głównie ciekawostką dla miłośników trójwymiarowych platformówek. W każdym razie debiutująca tuż po premierze konsoli Nintendo 64 pozycja położyła podwaliny pod obecną formułę serii i choćby z tego powodu wypada ją znać.

nintendo switch online + expansion pack

Wave Race 64 (1996)

Stareńkie wyścigi motorówek, gdzie kluczem do zwycięstwa będzie opanowanie do perfekcji idei slalomu. Prosta rozgrywka nie zestarzała się zbyt mocno i bez problemu można się tu dobrze bawić nawet w obecnych czasach. Wyróżnić należy naprawdę porządnie wykonaną wodę jak na możliwości Nintendo 64, która stanowi tu niezwykle istotny element. Mocny punkt Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

wave race 64

Mario Kart 64 (1997)

Wyścigi gokartów to ponadczasowy podgatunek, co udowadnia edycja Mario Kart przeznaczona na konsolę Nintendo 64. Obecnie wychodzi sporo podobnych gier, ale zakosztować odrobiny oldskulu nie zaszkodzi. Nie powinien być to bowiem szczególnie bolesny powrót do przeszłości, bo śmiganie po kolorowych planszach wciąż sprawia frajdę!

mario kart 64

Star Fox 64 (1997)

Nie wszystkie marki Nintendo spotkała świetlana przyszłość, więc niekiedy wskoczenie w wehikuł czasu i udanie się wiele lat wstecz to jedyna opcja, by się z nimi zapoznać. Zwierzaki za sterami myśliwców potrafią rozczulić, a prosta rozgrywka wciąga. Mam jednak nieodparte wrażenie, że oprawa nie zachwycała już w momencie debiutu, bo Nintendo 64 było stać na zdecydowanie więcej. W każdym razie to ciekawy element pakietu dostępnego w ramach Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

star fox 64

GoldenEye 007 (1997)

Absolutny klasyk, który wraz z Perfect Dark wymieniany jest jako szczytowe osiągnięcie studia Rare. Jednocześnie to ścisła czołówka gier opartych o znaną licencję filmową, co samo w sobie podbiło grono potencjalnych odbiorców. Obecnie już raczej nie zrobi na nikim wrażenia, choć zdecydowanie warto przekonać się na własne oczy o co było tyle krzyku w późnych latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.

goldeneye 007

Yoshi’s Story (1998)

Doskonały przykład, że side-scrolling dzielnie znosi upływ lat. Przygody sympatycznego dinozaura nadal prezentują się bardzo poprawnie, a bogactwo barw tylko podbija wrażenia wizualne. Zwolennicy tytułowego stworka raczej nie są rozpieszczani tytułami z jego pierwszoplanowym udziałem, stąd przygoda z Nintendo 64 nadal jawi się jako łakomy kąsek.

yoshi's story

Banjo-Kazooie (1998)

Propozycja Rare będzie doskonale znana użytkownikom Xboxa 360, gdzie tytułowi bohaterowie znaleźli nowy dom długi czas po debiucie. Powrót do pierwotnej wersji może być zatem toporny i prawdopodobnie nie jest to najlepszy sposób na zapoznanie się z marką. W każdym razie warto odnotować taką możliwość po nabyciu Nintendo Switch Online + Expansion Pack. To też dobry sposób na przypomnienie światu, że sympatyczne postacie zaczynały swoją przygodę właśnie na Nintendo 64.

banjo-kazooie

F-Zero X (1998)

Mocno specyficzne wyścigi statków kosmicznych. Niezłe wrażenie robi jednoczesna ilość zmagających się śmiałków, zniechęcić może za to nieciekawa paleta kolorów. Podobnie jak w przypadku Star Fox seria nie jest już kontynuowana, więc wersję z Nintendo 64 można potraktować jako ciekawostkę.

f-zero x

The Legend of Zelda: Ocarina of Time (1998)

Prawdopodobnie najwyżej oceniana gra, jaka kiedykolwiek została wzięta przez recenzentów na tapet. Warto mieć jednak na uwadze upływ czasu – bez odrobiny wyrozumiałości się nie obejdzie. Produkcja prezentuje się nawet nieźle, jak na rok wydania i możliwości Nintendo 64. Nie ulega wątpliwości, że wiele osób spojrzy przychylnym okiem na Nintendo Switch Online + Expansion Pack właśnie z powodu tej propozycji.

zelda ocarina of time

Pokemon Snap (1999)

Czy wiedząc o istnieniu New Pokemon Snap warto zawracać sobie głowę pierwowzorem? Fani tytułowych stworków wiedzą swoje i w sumie trudno im się dziwić. Mimo wielu archaizmów cykanie fotek podczas przejażdżki po szynach wciąż bawi. Co ważne oprawa nie straszy, no może otoczenie jest trochę niedzisiejsze, ale wszelkie modele dają radę. Jedna z ciekawszych pozycji na liście.

pokemon snap

Mario Golf (1999)

Stary dobry szalony golf, ale bez przesadnych udziwnień. Odsłona z 2021 roku dość mocno odjechała w niebezpiecznym kierunku, więc mimo wyraźnie lepszej oprawy może wielu odrzucić. Z pomocą przychodzi oryginalna koncepcja, która świetnie sprawdza się na Nintendo Switch Lite. Mario Golf z Nintendo 64 to produkcja całkiem nieźle zakonserwowana, wyróżnia się na plus w zestawie dostępnym w ramach Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

mario golf

WinBack: Covert Operations (1999)

Strzelanka z perspektywy trzeciej osoby, która nie zachwyciła już w dniu premiery. Z oczywistych względów nadal tego nie robi, choć chwilę pograć można. Ot tak, żeby zobaczyć, jak raczkował gatunek i uśmiechnąć się widząc stosowane wówczas patenty. Dla tego tytułu oczywiście nie warto sięgnąć po Nintendo Switch Online + Expansion Pack, ale w ferworze sprawdzania wszystkich atrakcji można wypróbować jeden z pierwszych projektów Omega Force – ekipy, która dość prężnie współpracuje z Nintendo.

winback covert operations

Mario Party 1-2 (1999-2000)

W usłudze Nintendo Switch Online + Expansion Pack znajdziemy dwie pierwsze części popularnej serii, w której planszówka spotyka zestaw licznych minigier. Produkcje zdają się być nieśmiertelne, choć należy pamiętać, że kolejne odsłony nadal powstają i kuszą znacznie lepszą oprawą.

mario party

Excitebike 64 (2000)

Prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów. Produkcja zaskakuje ilością i różnorodnością tras, bo oprócz torów typowo motocrossowych pojawią się też przejazdy w różnych zakątkach świata. Mimo upływu lat tytuł daje sporo radości i niesamowicie wciąga, choć łatwo nie będzie. Oprawa mogłaby razić na ekranie telewizora, ale w przenośnej wersji sprawdza się świetnie, co dodatkowo przemawia za wypróbowaniem gry.

nintendo switch online + expansion pack

Kirby 64: The Crystal Shards (2000)

Można by rzec, że jaki Kirby jest każdy widzi. W ostatnim czasie ekipa HAL Laboratory rozpieszcza fanów różowej wszystkożernej kulki i dobrze. The Crystal Shards to też całkiem solidna pozycja, która nawet po latach prezentuje się przyzwoicie. Nie jest to może najładniejsza produkcja rodem z Nintendo 64, jednak dzięki odpowiednio dobranej perspektywie oprawa nie straszy, a rozgrywka utrzymuje przyzwoity poziom.

nintendo 64

Mario Tennis (2000)

Partyjka tenisa postaciami ze świata Mario to zdecydowanie dobry pomysł na zabicie nadmiaru czasu. Odsłona z 2018 roku trochę rozczarowała, miło więc przenieść się do końcówki ubiegłego wieku i oddać rozgrywce poprowadzonej w starym dobrym stylu. Jeden z lepszych tytułów z paczki dostępnej za pośrednictwem Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

mario tennis

Pokemon Puzzle League (2000)

Gra logiczna w świecie Pokemonów? Może i pomysł dobry, ale obecnie ciężko się wraca do takich produkcji. Era smartfonów zrobiła swoje i przewracanie klocków w ponad dwudziestoletniej propozycji nieprzesadnie kręci. Nie było lepszych tytułów z Nintendo 64 do wrzucenia?

pokemon puzzle league

The Legend of Zelda: Majora’s Mask (2000)

Kolejna gra legenda, choć oceniona nieco niżej od swojej poprzedniczki. Rzuca się w oczy delikatnie poprawiona oprawa, ale także tutaj należy pamiętać o czasach, w których tytuł debiutował na rynku. W każdym razie dla miłośników gatunku może to być całkiem sensowny argument do zainteresowania się Nintendo Switch Online + Expansion Pack.

nintendo 64

Sin and Punishment (2000)

Lubicie strzelanki na szynach? W takim razie ewidentnie macie pecha, bo czasy świetności wspomnianych chyba bezpowrotnie minęły. Jeden The House of the Dead: Remake wiosny nie czyni, ale abonenci Nintendo Switch Online + Expansion Pack mogą też sprawdzić dość osobliwą produkcję wypuszczoną pierwotnie jedynie na rynek japoński. Mocny składnik zestawu, z którym warto się zapoznać.

nintendo 64

Paper Mario (2001)

Wkraczamy w XXI wiek i to widać. Papierowy hydraulik wygląda sympatycznie i jednocześnie to zupełnie inna odsłona od tej z 2020 roku. Fanów wąsacza przekonywać nie trzeba, reszta powinna sprawdzić ze względu na unikalny styl graficzny i ciekawe animacje. Solidne uderzenie z epoki Nintendo 64.

nintendo switch online + expansion pack

Pokemon Stadium 1-2 (2000-2001)

Coś dla fanów walk „kieszonkowych potworów” na pokaźnej wielkości arenach. Do Nintendo Switch Online + Expansion Pack trafiły obie części z pierwszej trójwymiarowej konsoli giganta z Kioto i okiem laika są to na tyle podobne produkcje, że nie zasługują na odrębne wzmianki. Pograć można, tym bardziej, że grafika nie razi, a rozgrywka jest na swój sposób ponadczasowa.

pokemon stadium

Dr. Mario 64 (2001)

Biorąc pod uwagę rok wydania, efekt nie wydaje się zadowalający. Sprawa ma się podobnie jak z Pokemon Puzzle League i nawet Mario w tytule nie pomoże, a przynajmniej nie powinien. Nawet sentyment do traktowania drobnoustrojów kolorowymi tabletkami to zbyt mało, bo tytuł nie wykorzystuje możliwości Nintendo 64.

nintendo switch online + expansion pack

Zrzuty ekranu: SwitchLite.pl

Zestawienie tytułów na dzień 03.09.2023 r.