Nintendo Switch – osiągnięcia (trofea)

nintendo switch osiągnięcia

Gigant z Kioto nigdy nie wprowadził systemu osiągnięć do gier odpalanych na jego systemach. Dla części osób automatycznie może obniżyć to atrakcyjność opisywanego handhelda, bo przecież nawet wysłużona Vita pozwalała na zdobywanie trofeów. Swego rodzaju niszę postanowił wykorzystać Microsoft implementując namiastkę gratyfikacji znanej ze swoich konsol oraz PC-tów. Na ogół jednak dostępne na Nintendo Switch osiągnięcia przybierają nieco inną formę.

Wszystko zaczęło się w 2018 roku, kiedy to na rynek trafił Minecraft w wersji na Pstryczka. Po zalogowaniu się na swoje konto Xbox Live gracze otrzymali możliwość wbijania popularnych pucharków z poziomu przenośnej konsoli. Co ciekawe zestaw ten stopniowo powiększał się wraz z kolejnymi dodatkami. Wydawało się, że forma ta będzie kontynuowana także przy kolejnych produkcjach wydawanych przez Microsoft. Niestety przyszło nam zadowolić się wewnętrznym systemem nagród, który to trafia do coraz większej ilości tytułów. Czasem dostajemy wręcz tradycyjny zestaw przeniesiony bezpośrednio z dużych sprzętów.

Doskonałym materiałem źródłowym może być przygodówka Agatha Christie ‑ The ABC Murders. Tu trofea wpadają często i możemy poczuć się zupełnie tak jakbyśmy grali na większej konsoli. Oprócz tego na Nintendo Switch osiągnięcia znajdziemy w sporej liczbie gier, ale pamiętajcie, że to jedynie kosmetyczna ciekawostka.

nintendo switch osiągnięcia

Zrzut ekranu: SwitchLite.pl