ONLINE

nintendo switch online

Gdy już posiadamy założone konto, możemy pomyśleć o rozszerzeniu jego funkcjonalności. Podobnie jak u konkurencji gigant z Kioto posiada własną płatną subskrypcję. Mowa o Nintendo Switch Online, czyli w pewnym sensie odpowiedzi na Xbox Live Gold oraz PlayStation Plus. Wspólnym mianownikiem jest w tym wypadku umożliwienie grania przez sieć, bez opłaconego abonamentu możemy o tej opcji zapomnieć. No dobra część produkcji go nie wymaga, by cieszyć się tego typu rozgrywką. Jeżeli nie wyobrażacie sobie wspólnej zabawy z innymi graczami w dowolnym tytule, to zakup omawianej usługi wydaje się jednak obowiązkowy.

Inaczej sprawa wygląda choćby z obniżkami cen cyfrowych wersji gier. O ile Sony i Microsoft często udostępniają swoim abonentom wyraźnie lepsze oferty, tak Nintendo nie wymaga płatnej subskrypcji do cieszenia się, czasem ogromnymi, obniżkami. Jeżeli ktoś jest zainteresowany wyłącznie produkcjami dla jednego gracza, to usługa Nintendo Switch Online może okazać się całkowicie zbędna. Z licznych promocji skorzystamy i bez niej.

Ostatnia kwestia to dodatkowe bonusy z tytułu opłacania abonamentu. Tych przez dłuższy czas nie było zbyt wiele. Od 2019 roku warto mieć na uwadze sporadycznie udostępniane próbki pełnych wersji gier – była już okazja sprawdzić Mario Tennis Aces czy świetne Arms. Oprócz tego dostajemy dostęp do standardowych atrakcji – gier Tetris 99 oraz Super Mario Bros. 35 oraz oficjalnych emulatorów NES i SNES. Wspomniane propozycje oparte są na ciekawym pomyśle, który zakłada równoczesną rywalizację tytułowej liczby graczy – odpowiednio 99 oraz 35. Nieźle pomyślane wykorzystanie jednych z najstarszych produkcji w branży. Emulatory natomiast wydają się zapychaczem – nikt nie kupuje nowej konsoli by grać w antyki. Nowe tytuły trafiają do biblioteki co miesiąc, ale czy naprawdę ktoś chce w nie grać?

nintendo switch online

Nintendo Switch Online – ceny, okres próbny

Usługę możemy zakupić w ramach jednego z trzech planów. Miesięczny to wydatek rzędu 16 zł, kwartał będzie nas kosztował 32 zł, natomiast najbardziej opłacalne wydaje się wyłożenie 80 zł za cały rok. Podane opcje dotyczą osób korzystających z jednego konta. Dla tych, którzy mają ich więcej przygotowano tzw. członkostwo rodzinne wycenione na 140 zł. Dodatkowo na niezdecydowanych czeka bezpłatny 7-dniowy okres próbny. Co ciekawe można go aktywować bez wymogu podawania karty kredytowej czy Paypala, wystarczy deklaracja, że opłatę będziemy uiszczać przy pomocy wewnętrznej waluty. Pamiętajcie też o wyłączeniu automatycznego odnawiania (ang. automatic renewal), jeżeli nie planujecie kontynuować opłacania usługi.

Nintendo Switch Online + Expansion Pack

Od 25/10 dostępna jest rozszerzona wersja subskrypcji w cenie 170 zł za rok. Przelicznik nawet niezły, choć sama zawartość budzi mieszane uczucia. O poszczególnych elementach pisałem tutaj:

Gry z Nintendo 64

Gry z Sega Mega Drive

DLC Happy Home Paradise

Game Trials

Aktualnie w ramach abonamentu Nintendo Switch Online udostępniono:

Prison Architect: Nintendo Switch Edition (20/10 – 26/10)

Zdjęcie: SwitchLite.pl