Nintendo Switch Lite – pierwsze uruchomienie

nintendo switch lite

Zakup nowej konsoli to ważny dzień w życiu każdego gracza – niezależnie czy chodzi o stacjonarną, czy przenośną. Nintendo Switch Lite to urządzenie kwalifikujące się do tej drugiej grupy, przez co dla wielu osób będzie uzupełnieniem posiadanego już sprzętu. W przeciwieństwie do pierwotnej wersji wydanej w 2017 roku kolejna inkarnacja jest typowym handheldem, naturalnym następcą odchodzącej do lamusa Vity. Zobaczmy co warto wiedzieć przed ewentualnym zakupem i bezpośrednio po nim.

Nintendo Switch Lite – czy warto kupić w 2023 roku i za ile?

W 2023 roku Nintendo Switch Lite nadal nie jest konsolą przesadnie drogą, choć obecnie zapłacimy za nią (trochę w niezgodzie z intuicją) nieco więcej niż w okolicach premiery. W zależności od sklepu koszt zakupu nowego produktu z oficjalnej dystrybucji zmieści się w przedziale 1000-1200 zł. Warto mieć na uwadze, że polityka cenowa Nintendo jest dość specyficzna, dlatego Japończycy rzadko decydują się na przeceny swoich flagowych sprzętów. Jeżeli planujesz więc kupno to czekanie na potencjalne okazje niekoniecznie musi się opłacić.

nintendo switch lite

Nintendo Switch Lite – zawartość pudełka

Trzeba przyznać, że wnętrze pudełka nie zawiera zbyt wielu elementów. Poza konsolą otrzymujemy jedynie niewielką broszurkę oraz zasilacz USB typu C. Wyraźnie widać, że celem była jak najniższa cena zestawu. Wyposażeni w powyższe elementy śmiało możemy przetestować setki wersji demonstracyjnych gier. Jak widać dalsze wydatki nie są niezbędne od razu, choć z czasem będą wskazane, by w pełni doświadczyć możliwości sprzętu.

nintendo switch lite

Nintendo Switch Lite – pierwsze uruchomienie

Poruszanie się po systemach Nintendo może nie być intuicyjne, szczególnie dla posiadaczy konkurencyjnych sprzętów. Poniżej prosty schemat najważniejszych elementów konsoli Nintendo Switch Lite wraz z uniwersalnym przeznaczeniem niektórych przycisków. Opis ten ma na celu ułatwienie poruszania się w menu głównym konsoli, obłożenie w grach zależy od konkretnego tytułu. Niestety autorzy oprogramowania nie przewidzieli możliwości wykonywania zrzutów ekranu w menu. Również niektóre gry nie oferują takiej możliwości. Dodatkowo przytrzymanie przycisku przypisanego do wspomnianej funkcji pozwala na nagrywanie krótkich materiałów wideo.

nintendo switch lite

Jak założyć konto Nintendo?

Konto Nintendo warto założyć jeszcze przed rozpoczęciem przygody z handheldem Switch Lite. Zrobimy to bardzo sprawnie odwiedzając oficjalną stronę producenta. Następnie wystarczy już tylko wykonać następujące kroki:

  1. Przechodzimy do dolnej części witryny i klikamy „Create a Nintendo Account”;
  2. Wybieramy odpowiednią grupę wiekową – 15 lat lub poniżej (opcja po lewej) lub przynajmniej 16 lat (opcja po prawej);
  3. Teraz najdłuższy etap – podanie szczegółowych danych. Zaczynamy od wyboru ksywki (ang. Nickname), następnie podajemy adres email i ustawiamy oraz potwierdzamy hasło (ang. Confirm password). Teraz pozostaje już tylko uzupełnienie daty urodzenia, informacji o płci, państwie pobytu i strefie czasowej. Gotowe!

Pierwsze chwile z konsolą będą natomiast wymagały utworzenia profilu offline, który następnie połączymy z założonym kontem po zakończonej pierwszej aktualizacji systemu. Należy pamiętać, że zalogowanie się do konta sieciowego nie jest możliwe, gdy nie posiadamy najnowszej wersji oprogramowania. Warto to zrobić, gdyż takie konto umożliwia także korzystanie z usługi Nintendo Switch Online oraz sklepu eShop.

Zdjęcia: SwitchLite.pl