Akcesoria dedykowane Nintendo Switch Lite

nintendo switch akcesoria

Zawartość pudełka z najnowszym handheldem na rynku delikatnie mówiąc nie powala. W dłuższej perspektywie warto zaopatrzyć się w co najmniej trzy przydatne rzeczy dedykowane opisywanej konsoli: pokrowiec (etui), szkło hartowane oraz kartę pamięci. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje, koszt całego zestawu wynosi około 100 zł, przy założeniu że skorzystamy z popularnego serwisu aukcyjnego. Poniżej ważne z perspektywy użytkownika Nintendo Lite Switch akcesoria.

Pokrowiec (etui)

Szczerze mówiąc – nada się jakikolwiek pokrowiec (etui) dostępny na aukcjach, tudzież w lokalnych komisach. Ten kupiony za około 25 zł sprawia natomiast całkiem niezłe wrażenie, co więcej cena w 2023 roku nie wzrosła. Czego można się po nim spodziewać? Utwardzana powłoka powinna uchronić konsolę przed ewentualnymi wstrząsami, a wewnętrzne gumy zapobiegają wypadnięciu sprzętu. Dodatkowo w środku umieszczono kieszonkę na kartridże, co pozwala w wygodny sposób zabrać sporo hitów w podróż.

nintendo switch akcesoria

Szkło hartowane

Ekran konsoli Nintendo Switch Lite może dość łatwo się pobrudzić czy nawet zarysować, warto więc zaopatrzyć się choćby w najtańsze szkło hartowane. Koszt omawianego wyniósł około 15 zł i w 2023 roku nie powinno być problemu z dostaniem czegoś w podobnej cenie. W zestawie, poza głównym produktem, znajdowały się materiałowa ściereczka oraz dwie chusteczki – sucha i mokra. Tak zaopatrzeni w mig wyczyścimy ekran konsoli i bez większych problemów umieścimy na nim powłokę zabezpieczającą.

nintendo switch akcesoria

Karta pamięci microSD

Listę zamyka karta pamięci, która pozwoli w pełni cieszyć się grami pobieranymi z eShopu. W tym wypadku wszystko zależy od tego jak dużo dodatkowej przestrzeni potrzebujemy. Jeżeli nie chcemy wydawać zbyt dużo, to warto rozważyć pamięć o niższej pojemności np. 128 GB, ale lepszych parametrach. Produkt zbliżony do testowanego można nabyć w 2023 roku już od około 50 zł, co wydaje się dobrą ofertą.

nintendo switch akcesoria

Nintendo Switch Lite akcesoria – podsumowanie

Jak widać na Nintendo Lite Switch akcesoria odgrywają znaczącą rolę i ciężko się bez nich obejść. Na szczęście nie powinniśmy zbankrutować przy próbie dobrania niezbędnych dodatków. Koszt ten oczywiście można w prosty sposób zwiększyć, tutaj skupiliśmy się jednak na budżetowym podejściu. Jeżeli wolicie dedykowane etui czy marzy wam się karta pamięci sygnowana marką Nintendo, to przygotujcie sobie co najmniej dodatkową stówkę.

Zdjęcia: SwitchLite.pl