eSHOP

nintendo eshop

Nintendo eShop to wewnętrzny sklep pozwalający na zakup niemal wszystkich produkcji dostępnych na Switcha. Są pewne wyjątki, choć wynikają one raczej ze specyficznych rozwiązań w danej grze. Nie nabędziemy tu choćby Ring Fit Adventure, bo wymaga specjalnego kontrolera, który znajduje się w pudełku z grą. Obecnie coraz więcej tytułów dostępnych jest wyłącznie w wersji cyfrowej, stąd zakup i pobranie gry bezpośrednio na konsolę staje się powoli standardem. Pudełka mają swoje zalety – ładnie prezentują się na półce i pomagają uniknąć pobierania gigabajtów danych. Z drugiej strony wewnątrz zdecydowanie zbyt dużego opakowania znajduje się jedynie kartridż z grą i nic ponad to. Jeżeli chcemy zrobić komuś prezent rozwiązaniem mogą okazać się karty podarunkowe.

Naprawdę warto rozważyć buszowanie po cyfrowym sklepie. Należy pochwalić Nintendo za liczne promocje, które pozwalają sporo zaoszczędzić. Oprócz tych trwających dłuższy okres czasu codziennie pojawiają się jednodniówki. Dodatkowo za zakup przysługują tzw. monety, które pozwalają następnie obniżyć koszt w przyszłości. W ten sposób zwraca się około 5% danej transakcji, a w trakcie specjalnych akcji ilość ta zostaje podwojona dla wybranych tytułów.

W Nintendo eShop dokonamy zakupów zarówno korzystając z tradycyjnych form (karta kredytowa, PayPal), jak i realizując karty podarunkowe. Te ostatnie dostępne są w nominałach 70 zł, 120 zł oraz 250 zł. Trzeba przyznać, że dobór kwot mógłby być lepszy, ale widocznie polski oddział Nintendo ma na ten temat inne zdanie. Dziwne, tym bardziej że ceny tych samych tytułów są na ogół niższe od konkurencyjnych systemów. Udostępnienie niższych nominałów mogłoby mieć w tym wypadku sens.

Nintendo eShop PL

Polskiej wersji Nintendo eShop niestety nie uświadczymy. Poruszanie się po tym zgrabnie zaprojektowanym sklepiku na szczęście nie sprawia większych problemów. Poniżej krótkie omówienie dostępnych kart, które zawiera cyfrowy sklep Nintendo.

  1. Search – tu wyszukamy interesujący nas tytuł, korzystając z pokaźniej ilości filtrów, wśród ciekawych opcji m.in. możliwość wyświetlenia produkcji posiadających wersje demonstracyjne (ang. Software with Demo Available);
  2. Recent Releases – ostatnio wydane pozycje, w zasadzie codziennie pojawia się coś nowego, przy czym najwięcej gier wpada w każdy czwartek;
  3. Current Offers – tu przejrzymy aktualne promocje, które oferuje sklep Nintendo, ogromnych obniżek nie brakuje, czasem trafi się nawet coś za darmo;
  4. Charts – niekiedy warto zdać się na wybór graczy – ranking najczęściej pobieranych cyfrówek;
  5. Coming Soon – nadchodzące premiery i okazja do zakupów w przedsprzedaży;
  6. Nintendo Switch Online – szczegóły w odnośniku;
  7. Redeem Code – miejsce przeznaczone do realizowania kodów, mogą to być karty podarunkowe, abonament czy klucze do pobrania konkretnych gier.

Nintendo eShop a tryb handheld

W części produktów udostępnionych w cyfrowym sklepie Nintendo tryb handheld nie jest obsługiwany. Oznacza to, iż nie odpalimy takiej pozycji bez uprzedniego zainwestowania w zestaw Joy Conów. Nie dość, że nie są one zbyt tanie, to przecież nikt nie kupuje typowo przenośnej konsoli, by stosować takie rozwiązania. Trzeba zatem uważać i sprawdzić przed zakupem, czy dana produkcja współpracuje z Nintendo Switch Lite. Czasem można natknąć się także na karty podarunkowe uprawniające do pobrania gier. Uważać należy na:

Instant Sports

Instant Sports Summer Games