NAJLEPSZE

najwyżej oceniane

Nintendo słynie z produkcji niezwykle dopracowanych, które w zasadzie na każdej generacji konsol zdobywają zdumiewająco wysokie noty. Zaszczytne miano tytułu z najlepszą średnią ocen dzierży przecież marka należąca do giganta z Kioto. Patrząc na najwyżej oceniane gry trzeba przyznać, że zestaw pozycji wydanych z myślą o Nintendo Switch również imponuje i choć część zachwytów jest trochę przesadzonych, to i tak mamy do czynienia z prawdziwymi tuzami elektronicznej rozrywki.

Należy jednak pamiętać, iż nie wszystkie z wymienionych produkcji są naprawdę nowe. Czasem najlepsze gry, to takie, które zostały smakowicie odgrzane, więc mogą być niektórym graczom doskonale znane z poprzednich sprzętów. Dwa pierwsze tytuły na liście potrafią rozczarować. Jasne – są one bardzo grywalne i nikt się nie będzie kłócił z tym faktem. Niemalże idealne recenzje podniosły jednak oczekiwania wobec nich do tego stopnia, że zamiast cieszyć się rozgrywką zauważa się w nich mimo wszystko liczne wady. W dodatku najwyżej oceniane pozycje niekoniecznie spodobają się wszystkim, a ich przełomowość to kwestia względna. To niekoniecznie najlepsze gry.

Warto mieć na uwadze tendencję spadkową w obozie Nintendo i od dłuższego czasu nie dostaliśmy naprawdę mocnego uderzenia. Wydane w zeszłym roku Luigi’s Mansion 3 to jednak klasa sama w sobie, mimo że kunszt tej produkcji niekoniecznie zauważyły czołowe serwisy skrobiące o grach. Furorę wśród społeczności zrobiła natomiast najnowsza odsłona serii Animal Crossing, która swój sukces zawdzięcza między innymi pandemii koronawirusa…

Najwyżej oceniane gry na Switcha

Średnie ocen: metacritic.com

najwyżej oceniane

The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 97

najwyżej oceniane

Super Mario Odyssey – 97

najwyżej oceniane

Super Smash Bros. Ultimate – 93

najwyżej oceniane

Bayonetta 2 – 92

najwyżej oceniane

Mario Kart 8 Deluxe – 92

najwyżej oceniane

Animal Crossing: New Horizons – 91

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition – 89

Fire Emblem: Three Houses – 89

Super Mario Maker 2 – 88

The Legend of Zelda: Link’s Awakening – 87

Astral Chain – 87

Donkey Kong Country: Tropical Freeze – 86

Patrząc na rok 2021 najwyżej oceniane gry na Nintendo Switch pozostają w zasadzie niezmienne, co może sugerować że najlepsze gry na konsoli Kioto mamy już za sobą? Czy tak będzie? Zobaczymy!