Testujemy Mario Kart 8 Deluxe

Wyścigów kartów nie brakuje, ale to wydane pierwotnie na WiiU Mario Kart 8 wiedzie prym wśród tego typu gier. Nintendo dba o swoje marki i stara się za każdym razem przemycić do nich pierwiastek geniuszu. Niby rozgrywka nie wyróżnia się niczym szczególnym, bo przecież na innowacje zbyt wiele miejsca nie było. Tu jednak różnicę robi dopracowanie każdego elementu, przez co ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Brnięcie przez kolejne mistrzostwa to czysta przyjemność, w dodatku dostosowana do umiejętności niemal wszystkich chętnych do zabawy. Warto jednak pamiętać, że po zobaczenie wszystkiego i wyciągnięciu kartridża z naszego Switcha nic nie zapada w pamięć…

mario kart 8

Switch Lite doskonale nadaje się do tego tytułu. Całość wygląda świetnie na stosunkowo małym ekranie, a płynność zabawy tylko pogłębia pozytywne doznania. Na plus też bardzo duża różnorodność miejscówek, w których się pościgamy. Część faktycznie w jakości Deluxe, inne wypadają słabiej ze względu na rodowód. W ogólnym rozrachunku jest gdzie jeździć, a i spory przekrój postaci oraz możliwość modyfikowania wozów wpływają pozytywnie. Niestety dość szybko sprawdza się wszystkie lokacje i wracanie do nich przy większych prędkościach niekoniecznie musi mieć sens.

Od premiery już trochę minęło, w dodatku nie mówimy o całkowicie nowej produkcji dedykowanej konsoli Nintendo Switch Lite. Mimo to nadal wyceniana jest bardzo wysoko i ciężko ją dostać za sensowne pieniądze. Cyfrowe wyprzedaże też nie powalają, a oferowana zawartość wcale nie powala atrakcjami. Mamy zatem świetną grę do zdobycia w ramach wymiany lub pożyczenia, zakup może być jednak nieopłacalny. Należy pamiętać o licznych alternatywach, a choćby odświeżony Crash Team Racing nie wypada wcale gorzej.

mario kart 8

Mario Kart 8 Deluxe – podsumowanie

Prawdopodobnie najlepsze karty na rynku nie są pozbawione wad. Zwolennicy systemów Nintendo będą z dumą prezentować opisywaną odsłonę swoim 'niewiernym’ kumplom. Dla całej reszty będzie to do prostu bardzo dobra gra – dopieszczona, różnorodna i przy okazji dość krótka. Jednak upolowana za rozsądną kwotę jak najbardziej godna polecenia świeżym posiadaczom Switcha. Ci z dłuższym stażem Mario Kart 8 z pewnością dobrze znają.