Testujemy Farm Manager 2022

Obraz wiejskiej sielanki często mija się z tym, jak wygląda prawdziwe życie farmera. Z jednej strony można docenić kontakt z naturą czy wolność od miejskiego zgiełku, z drugiej zaś praca rolnika to zwracanie bacznej uwagi na warunki pogodowe i harówka, która zaczyna się wraz z pierwszymi promieniami słońca, a kończy przy blasku księżyca. Jest jednak możliwość, która pozwoli nam na popisanie się wiedzą z zakresu prowadzenia własnej farmy w komfortowych warunkach, a szansę taką daje testowany Farm Manager 2022. Sprawdźmy zatem co gra oferuje na Nintendo Switch.

farm manager 2022

Surowo, ale z pomysłem

Farm Manager 2022 to produkcja polskiego studia Cleversan Games, kolejna ich propozycja z gatunku ekonomicznych gier strategicznych. Tytuł nastawiony jest na prowadzeniu własnego gospodarstwa rolnego z takimi elementami jak uprawa roli, hodowla zwierząt, zarządzanie personelem, gdzie możliwości prowadzenia agrobiznesu czy dostęp do przeróżnych sprzętów są naprawdę imponujące. Na samym początku rodzima propozycja wręcz zachęca nas do postawienia pierwszych kroków w samouczku, który krok po kroku prezentuje wszystkie mechaniki w grze. Zdecydowanie zalecam się z nim zapoznać, bo ogrom różnych rozwiązań potrafi zgubić.

Przynależność gatunkowa sprawia, że kwestie wizualne nie grają w Farm Manager 2022 pierwszych skrzypiec. Oprawa wizualna bowiem, delikatnie mówiąc, nie rozpieszcza. Koślawe tektury przypominające proste gry mobilne mogą odstraszyć, jednak szybko o tym zapomnimy. Techniczne kwestie stawiają produkcję już jednak w dobrym świetle. Przez cały czas testów nie zauważyłem spadków płynności animacji, a okazji ku temu mogło być sporo. Częstym problemem w tego typu pozycjach jest swoista konfrontacja ogromu wyświetlanych informacji z rozmiarami samego ekranu konsoli, co potrafi narobić bałaganu. O dziwo w Farm Manager 2022 dostajemy odpowiednią czytelność i intuicyjny interfejs, a to wszystko w akompaniamencie polskich napisów.

farm manager 2022

Farm Manager 2022 – werdykt

Farm Manager 2022 na Nintendo Switch daje naprawdę dużo możliwości w zarządzaniu wirtualną farmą. Poza „przyglądaniem się” naszym zbiorom musimy zapewnić pożywienie dla hodowanych zwierząt, a kluczem do sukcesu może okazać się choćby dobór personelu. Każdy fan strategii ekonomicznych z pewnością się tutaj odnajdzie i spędzi przyjemnie swój wolny czas. Pod warunkiem, że zaakceptuje aspekt wizualny gry.

Kopię do testów oraz materiały graficzne udostępnił wydawca

Zobacz też: Mr. Prepper