FAQ

faq

Przygotowaliśmy dla was odpowiedzi na najbardziej palące pytania (FAQ) dotyczące Nintendo Switch Lite. Zdajemy sobie sprawę, że temat nie został wyczerpany, ale zdecydowaną większość wątpliwości powinny rozwiać inne podstrony dostępne na naszym serwisie. Miłej lektury!

Czy warto kupić Nintendo Switch Lite w 2023 roku?

Kupić, czy nie kupić – od tego pytania zaczynamy naszą listę FAQ! Ciężko jednoznacznie udzielić odpowiedzi, ale na pewno warto zwrócić uwagę na następujące kwestie:

  • Obecnie Nintendo Switch Lite posiada ogromną bibliotekę gier, a niektóre starsze tytuły możemy dostać za symboliczną wręcz kwotę w czasie licznych promocji. Z drugiej strony produkcje first-party nieprzesadnie tracą na wartości, więc jeżeli ktoś liczy na tanią sposobność, by ograć zaległe hity ze stajni giganta z Kioto, to może się lekko rozczarować.

  • W 2023 roku na Nintendo Switch Lite nadal będzie trafiać mnóstwo tytułów, praktycznie każdy dzień (czasem nawet w trakcie weekendu) przynosi nową pozycję. Nie wszystko jest oczywiście równie wartościowe, ale zdecydowanie mamy z czego wybierać. Planowane są również premiery kilku mocnych tytułów ekskluzywnych, których zazdrościć będą posiadacze konkurencyjnych sprzętów.

  • Nintendo Switch Lite to obecnie najlepiej wspierany handheld dostępny na rynku (Steam Deck czy ROG Ally to jednak nieco inne sprzęty) i ciężko oczekiwać zmiany sytuacji. Jeżeli poszukujesz maszynki tego typu to zakup innych sprzętów niespecjalnie ma sens. Alternatywnie wysłużoną Vitę kupić można za grosze, co nadal może okazać się dobrym kierunkiem dla mniej wymagających użytkowników. Jeżeli chodzi o dane techniczne Nintendo Switch biją ją jednak na głowę. Na plus przemawia także bateria i urozmaicone kolory obudowy, ale język polski uświadczymy za to tylko u Sony.

Ile trzyma bateria Nintendo Switch Lite?

Wszystko oczywiście zależy od ustawień jasności i obciążenia konsoli. Grając w bardziej wymagający tytuł Nintendo Switch Lite bateria rozładuje się zwykle po niecałych 3 godzinach, natomiast buszując choćby po eShopie czas ten będzie dwukrotnie większy.

Czym się różni Nintendo Switch Lite od Nintendo Switch

Nintendo Switch Lite to konsola przenośna, którą użyjemy wyłącznie w trybie handheld. Charakteryzuje się choćby mniejszym ekranem od starszego brata, nie posiada też Joy-Conów. Standardową edycję można natomiast określić sprzętem hybrydowym, co oznacza głównie obsługę trzech wariantów grania.

Czy na Nintendo Switch Lite dostępne są darmowe gry?

Tak, choć nie ma tego zbyt wiele. Odnajdziemy je używając stosownego filtra w eShopie (cena od 0, sortowanie rosnąco).

Jak prezentują się dane techniczne (specyfikacja) Nintendo Switch Lite?

Obowiązkowy element każdej listy FAQ. Specyfikacja Nintendo Switch Lite zdecydowanie nie robi wrażenia i istnieje duża szansa, że twój smartfon posiada lepsze bebechy. Nic dziwnego, że często gry z telefonów trafiają na omawianego handhelda, zwykle po drobnych cięciach w oprawie graficznej. Czy warto zatem rozważyć zakup? Mimo tego raczej pesymistycznego wprowadzenia trzeba docenić jak świetnie radzi sobie japoński sprzęt przy tak ograniczonych parametrach. Szczególnie dopieszczony przez zdolnych twórców gier. Dane techniczne prezentują się następująco:

procesor: quad-core Cortex A57 + quad-core Cortex A53 1,02 GHz
pamięć RAM: 4 GB
pamięć wewnętrzna: 32 GB

waga: 275 g
wymiary: 91,1 mm x 208 mm x 13,9 mm

Czy Nintendo Switch Lite podepniemy do telewizora?

Nintendo Switch Lite nie podepniemy do telewizora. Urządzenie zostało zaprojektowane tak, aby korzystać z niego wyłącznie w trybie handheld. Pamiętaj, że niektóre gry mogą go nie obsługiwać.

Jak sprawdza się ekran w Nintendo Switch Lite?

Zaskakująco dobrze! Głównym problemem może być niska czytelność tekstu, ale to zwykle bolączka budżetowych produkcji, których nie dostosowano do możliwości Nintendo Switch Lite. Na deser parametry:

ekran: 5,5 cala
rozdzielczość: 1280×720 px

Czy na Nintendo Switch Lite dostępny jest język polski?

Kuriozalna sytuacja. Na Nintendo Switch Lite zapłacimy w złotówkach, ale język polsku interfejsu nie jest dostępny.

W jakie gry zagramy po polsku na Nintendo Switch Lite?

Tego typu pytania to w naszym kraju norma. Zapraszamy zatem do lektury naszych testów, w zdecydowanej większości informujemy, czy dana gra na Nintendo Switch Lite dostępna jest po polsku. Odrębna kategoria dostępna jest natomiast tutaj. Język polski nadal nie jest oczywistością, choć sytuacja znacznie poprawiła się względem poprzednich generacji konsol rodem z Kioto.

Jakie kolory obudowy ma Nintendo Switch Lite?

W polskich sklepach natrafimy na następujące kolory Nintendo Switch Lite: szary, turkusowy, żółty, różowy, niebieski.

Czy na Nintendo Switch Lite dostaniemy aplikację YouTube?

Tak! Aplikację YouTube na Nintendo Switch Lite znajdziecie w eShopie.

Czy do Nintendo Switch Lite dostępna jest instrukcja po polsku?

Oczywiście!

Tym oto akcentem kończymy listę FAQ, mamy nadzieję, że odpowiedzi na zaproponowane pytania okazały się dla was pomocne!