Testujemy Donkey Kong Country Tropical Freeze

Sympatyczny goryl to być może jedna z ciekawszych postaci wykreowanych przez Nintendo. Gdzieś pomiędzy mocnymi nowościami giganta z Kioto postanowiono odświeżyć chwalone przygody małpiszona z Wii U. Z jednej strony szkoda, że nie pokuszono się o kolejną odsłonę, z drugiej bieżące wydanie zawiera znaczące modyfikacje. Dzięki temu Donkey Kong Country Tropical Freeze może być równie dużym wyzwaniem co oryginał lub nastawionym na większą frajdę umilaczem czasu. Wszystko za sprawą dodania trybu Funky, gdzie nasz protegowany łapie plażowy klimat, a dzięki licznym gadżetom zabawa może stać się znacznie prostsza. Choć nadal zręczne palce się przydadzą.

donkey kong country tropical freeze

W świetle tego dobrze, że sterowanie na Switchu Lite nie sprawia żadnych problemów. Wzorowe obłożenie przycisków sprzyja optymalnej responsywności przez co sesje z grą są płynne. Przynajmniej do czasu, gdy nie przecenimy swoich umiejętności. Mimo że to port z poprzedniej generacji konsol, to naprawdę tego nie czuć. Tytuł wygląda świetnie na małym ekraniku i z marszu każe o sobie myśleć jako o produkcie z górnej półki. Przyjemna dla oka grafika jest w dodatku niezwykle różnorodna, bo mnogość lokacji pozytywnie zaskakuje. Całość prezentuje się, brzmi i działa wspaniale.

Sama rozgrywka jest typowa dla platformówek 2,5D, czasem pojawi się też jakiś wyprowadzający z rutyny przerywnik. Do tego szefowie – tu czasem przyjdzie się nagimnastykować mniej wprawionym graczom. Zawartość w normie, nikt nie powinien czuć się oszukany. Choć jak większość gier kojarzonych bezpośrednio z Nintendo i ta trzyma wysoką cenę i ciężko doradzić skuteczny sposób na jej obniżenie. Cyfrowa wersja jest odporna na wszelkie promocje, natomiast pudełkowe wydania to loteria. Można upolować nówkę za niemal pół ceny w marketach z elektroniką, można zadowolić się okazyjnie wylicytowaną używką w podobnym przedziale. Tak już bywa że porządny produkt na Switcha Lite musi swoje kosztować…

donkey kong country tropical freeze

Donkey Kong Country Tropical Freeze – podsumowanie

Bardzo przyjemna oprawa audiowizualna, dodatkowy tryb dla osób o słabszych nerwach oraz nieprzebrane pokłady grywalności – Donkey Kong Country Tropical Freeze to prawdziwa perełka.

Zrzuty ekranu: switchlite.pl