Czy dema na Nintendo Switch przeżywają renesans?

Dzisiaj premierę ma Fire Emblem Warriors: Three Hopes – kolejna ekskluzywna produkcja wypuszczona na Pstryka w tym roku. Jednocześnie dołącza ona do całkiem sporej kupki gier wydawanych pod nadzorem giganta z Kioto, które posiadają dema na Nintendo Switch. Łącznie w eShopie czeka już ponad 600 tytułów do sprawdzenia w ten sposób, czyli liczba ta urosła dwukrotnie od momentu powstania niniejszej strony. Widać pewną regularność w temacie, co cieszy, szczególnie w przypadku pozycji dostępnych wyłącznie na japońskim handheldzie. W sam raz, by zaoszczędzić kilka stówek, bo nie wszystko co okraszone znaną marką zasługuje na uwagę w pełnej cenie. Z ostatnich przykładów udowadnia to choćby Mario Strikers: Battle League Football…

Dema na Nintendo Switch mają ten problem, że na ogół są bezpośrednio powiązane z danym tytułem i jednocześnie nie funkcjonują jako osobny twór do wyszukania w cyfrowym sklepie. Trzeba zatem najpierw umieścić konkretną produkcję w bazie gier, a te trafiają również na listę nadchodzących propozycji. Nie dzieje się to raczej ze zwykłej dobroci serca N, więc pewnie nie wszyscy twórcy mogą sobie pozwolić na taki ruch. Utrudnia to zatem wypuszczanie buildów wiele miesięcy przed oficjalnym debiutem pełniaka na wzór usług sieciowych Valve czy Microsoftu. Wspominam o nich nieprzypadkowo, bo Wielcy tej branży coraz częściej udostępniają sporo próbek do ogrania w ramach zorganizowanych akcji. Fajnie by było zobaczyć takie wydarzenie zainicjowane przez „Czerwonych”, tym bardziej że spora część przedstawianych w ten sposób pozycji i tak trafia na handhelda i świetnie sprawdza się właśnie w trybie przenośnym.

dema na nintendo switch

Jak wyszukać dema na Nintendo Switch?

Temat dem był już wałkowany na łamach serwisu, jednak pewnie znajdą się osoby, które korzystając z okazji będą chciały szybko sprawdzić jakie dema na Nintendo Switch są obecnie dostępne. Z poziomu konsolki wystarczy skorzystać ze ścieżki: Nintendo eShop -> Search -> Software with Demo Available. Możecie również użyć tego linka, choć ma on pewną wadę – wyświetla wszystkie produkcje, które kiedykolwiek otrzymały próbkę i dla części z nich nie jest ona już dostępna. Liczba wycinków gier różni się także dla konkretnych regionów.

Zrzuty ekranu: SwitchLite.pl