Testujemy Best Forklift Operator

Moja poprzednia przygoda z wózkami widłowymi na Nintendo Switch (na poważnie, bo było też humorystyczne What The Fork) zakończyła się sporym rozczarowaniem. Czas jednak leczy rany, więc poczułem napływ chęci do przetestowania kolejnej pozycji traktującej o tych sprzętach. Multum pozytywnych opinii na platformie Steam podziałało zachęcająco i jednocześnie podbiło moje oczekiwania. Co prawda przenośna wersja Best Forklift Operator potrafi wciągnąć, ale ma też sporo problemów, które mogą się okazać dyskwalifikujące.

Best Forklift Operator

Pusty magazyn

Słowo najlepiej opisujące omawiany tytuł to „oszczędność”. W Best Forklift Operator znajdziemy raptem kilka pustych lokacji i totalny brak polotu w kwestii wyznaczanych nam zadań. Propozycja jest zatem skierowana wyłącznie do miłośników widlaków, resztę zanudzi już na starcie. Sedno rozgrywki, czyli przestawianie różnego rodzaju towarów, sprawdza się jednak dobrze. Poszczególne elementy mają różną wagę, zachowują się też odmiennie w trakcie przewożenia. Samo transportowanie palet potrafi dać satysfakcję, o ile nie wykończą nas potencjalne problemy.

Niezły model jazdy bywa niewystarczający, gdy jeden fałszywy ruch kończy bieżące wyzwanie. Trzeba więc dość mocno uważać na fizykę obiektów, bo działa ona różnie – ostrożność zdecydowanie zalecana. Figla może też spłatać sterowanie. Niby ciężko byłoby rozwiązać je w lepszy sposób, a autorzy Best Forklift Operator ewidentnie mieli na nie niezły pomysł. Zmiana prędkości przy pomocy gałki analogowej nie przypadła mi jednak do gustu i sporo czasu upłynęło zanim zdołałem się przyzwyczaić. Brakuje też co najmniej jednej kamery, która ułatwiłaby podnoszenie rzeczy z wyższych regałów.

Best Forklift Operator

Powyższe zarzuty z pewnością nie pomagają w odbiorze Best Forklift Operator na Nintendo Switch. Ogólnie jednak gra prezentuje się na małym ekranie przyzwoicie i pozostaje czytelna niemal w każdej sytuacji. Minimalistyczny interfejs ma swoje zalety, szkoda tylko że zabrakło tu polskich tekstów (dodam, że mówimy o rodzimym tytule). Jak na handheldowe standardy produkcji stworzonych przy pomocy Unity całość prezentuje się wystarczająco dobrze. Nie odnotowałem też większych spadków płynności.

Best Forklift Operator – werdykt

Best Forklift Operator na Nintendo Switch to niezły port przeciętnego tytułu, skierowany do wąskiej grupy odbiorców. Jeżeli nie należycie do grona miłośników widlaków, to prędzej czy później wykończy was nuda, bądź specyficzna fizyka obiektów.

Zrzuty ekranu: SwitchLite.pl

Kopię do testów udostępnił wydawca