Testujemy Are You Smarter than a 5th Grader?

Przeciętny dorosły osobnik raczej jest bardziej ogarnięty od typowego ucznia wyższych klas podstawówki. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś odstępstwa, bo po jednej stronie trafią się jednostki wybitne inaczej, z kolei po drugiej szczególnie utalentowane – tak dla kontrastu. Pomysłodawcy pewnego teleturnieju, którego polską edycję mieliśmy okazję poznać kilkanaście lat temu, postawili sobie za punkt honoru udowodnienie wszelkim śmiałkom, że nie są oni mądrzejsi od piątoklasisty. Teraz Are You Smarter than a 5th Grade? powraca w interaktywnej formie, jako rodzinna propozycja, która bawi i uczy. Jak wypada wersja na Nintendo Switch?

Are You Smarter than a 5th Grader

Wiedza podstawowa

Zabawa w Are You Smarter than a 5th Grade? nie należy do przesadnie złożonych. Mamy tu typowy przerost formy nad treścią, gdzie widowisko przykrywa samą warstwę merytoryczną. I bardzo dobrze! Aspekt edukacyjny jest istotny, ale został on ubrany w całkiem przyjemne fatałaszki. Dzięki temu brnięcie przez kolejne pytania, pogrupowane w tytułowe klasy, nie nuży. Każdorazowo czeka na nas 11 pytań o teoretycznie rosnącym poziomie wyzwania, przy czym możemy też skorzystać z trzech oszustw, czyli takich kół ratunkowych z bardziej popularnych Milionerów. Ktoś był na tyle miłościwy, że pozwolił wyłączyć maglowanie z historii Stanów Zjednoczonych czy zagwozdki wymagające wsłuchiwania się – grając poza domem nie zawsze może być ku temu okazja.

W Are You Smarter than a 5th Grade? na ogół wybieramy spośród dostępnych wariantów odpowiedzi, choć czasem pojawi się też konieczność podania dokładnej liczby. Twórcy udostępnili całkiem sporo różnych kategorii, choć z powodzeniem można trzymać się jednego nurtu. Kolejne przyjdzie nam odblokować osiągając dobre wyniki, co nie jest najlepszym pomysłem i cały zestaw mógłby być dostępny od początku, bo już na początkowym etapie natrafiłem na zdublowane pytanie. Wraz z progresją poszerzymy też grono potencjalnych pomagierów towarzyszących nam podczas przepytywania i to już sprawdza się znacznie lepiej. Młodociani geniusze specjalizują się w konkretnych przedmiotach, co na upartego można uznać za wymuszenie użycia lekkiego zmysłu taktycznego.

Are You Smarter than a 5th Grade?

Pudełkowa jakość

Przenośna wersja Are You Smarter than a 5th Grade? okazała się naprawdę solidnie wykonanym portem. Nie mamy tu zbyt wiele rzeczy do dostosowania, ale na domyślnych ustawieniach tytuł obsługuje się niezwykle intuicyjnie. Dostajemy optymalnie dobraną wielkość czcionki, która nie zasłania newralgicznych elementów i jednocześnie pozostaje czytelna. Spokojnie produkt mógłby trafić do marketu z elektroniką, o ile dostałby polską wersję językową. Wymagałoby to od lokalnego wydawcy sporo zachodu, bo zwykłe tłumaczenie nie zdałoby egzaminu, a pełna lokalizacja to koszt, który raczej się nie zwróci. Jeżeli jednak znacie język angielski choćby w stopniu podstawowym, to możecie potraktować Are You Smarter than a 5th Grade? jak ładnie opakowane narzędzie do szlifowania swoich umiejętności w tym zakresie.

Are You Smarter than a 5th Grade? prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Stylizowana grafika to strzał w dziesiątkę, a porządna oprawa audio odtwarza specyficzną atmosferę amerykańskiego show. Wszystkie te atrakcje trafiają do nas przy zachowaniu nienagannej płynności, co zdecydowanie należy pochwalić.

Are You Smarter than a 5th Grader?

Are You Smarter than a 5th Grader? – werdykt

Czy warto zainteresować się Are You Smarter than a 5th Grade? Wersja na Nintendo Switch prezentuje się naprawdę zacnie, więc jeżeli nie przeszkadza wam brak polskiej wersji językowej i macie ochotę na dobrze wykonany interaktywny teleturniej, to śmiało możecie spróbować swoich sił.

Zrzuty ekranu: SwitchLite.pl

Kopię do testów udostępnił wydawca